Aēsop opent signature store ontworpen door Bernard Dubois
- Niels Rouvrois
- 19 december 2018
Aēsop, de Australische fabrikant van luxeverzorgingsproducten, heeft een nieuwe signature store geopend in de Naamsestraat in Brussel. De nieuwe vestiging, de tweede signature store naast Antwerpen, werd ontworpen in samenwerking met Bernard Dubois Architects. Het interieur vertelt het verhaal van de Belgische architectuur uit de jaren dertig en maakt een vuist tegen de traditionele horizontale belijning.
Het ontwerp van Dubois verkent moderne en post-moderne kromlijnige vormen op het straatniveau van een zes verdiepingen hoog gebouw. De gestroomlijnde façade valt op in zijn eenvoud en de authentieke raampartijen verschijnen als een rechthoekige, geometrische compositie tegen een warme, donkere achtergrond. Het interieur maakt gebruik van gele bakstenen die verwijzen naar de Belgische architectuur uit de jaren dertig en bitterzoete herinneringen oproepen van regenachtige jeugdvakanties aan de Belgische kust.
Dossiers
Architectura nieuwsbrief
Meteen op de hoogte van het laatste architectuurnieuws?
De Architectura-nieuwsbrief biedt een boeiende mix van actualiteit, projectbeschrijvingen, opiniestukken, productinnovaties, info over evenementen, maar video's, podcasts en zoveel meer.
Schrijf je nu in en ontvang onze wekelijkse nieuwsbrieven in jouw mailbox.
AbonnerenMeest recent
-
STEEN & BEEN. Spoiling Xmas (Filip Canfyn)
-
Metselverband als signatuur voor tandartsenpraktijk met woning en studio (Steelandt. Declercq Architecten)
-
Architectuur onder het vriespunt: vloerverwarming onder koelcellen Lidl Herentals
-
Cohousingproject BloM verenigt duurzaamheid, collectiviteit en verfijnde architectuur (Groep 3)
-
Een gepast plafond voor elke ruimte
-
Reynaers Group presenteert nieuwste innovaties op Polyclose
-
Geberit lanceert nieuw eventconcept
-
Stihl Madrid verhoogt energie-efficiëntie met behulp van gepaste dakoplossing
-
VIDEO: is duurzaam ook betaalbaar?
-
Nicolas Bearelle (Revive): "Duurzaamheid hoeft niet duurder te zijn"