Schrijf je nu in voor de Inspiratiedag Circulair Slopen (Brussel, 30 april)
Op 30 april organiseren Tracimat en VUB Architectural Engineering een inspiratiedag rond circulair slopen in het Circular Retrofit Lab in Brussel. De opleidingsdag richt zich specifiek op architecten en opdrachtgevers die werk willen maken van circulariteit in renovatie- en herbouwprojecten. Centraal staat de vraag hoe sloopprocessen kunnen bijdragen aan hergebruik en hoogwaardige recyclage. Deelnemers krijgen niet alleen inzichten aangereikt, maar ontmoeten ook professionals die dezelfde omslag nastreven.
Het programma combineert theorie en praktijk in een concrete setting. Zo staat een rondgang met een hergebruikexpert op het programma, waarbij deelnemers leren om het potentieel van bestaande gebouwen te herkennen. Daarnaast komen thema’s zoals circulair aanbesteden en de rol van een sloopbeheerorganisatie uitgebreid aan bod. Praktijkcases tonen hoe projecten vandaag al maximaal inzetten op hergebruik en recyclage, met onder meer een interactieve verkenning van het Circular Retrofit Lab van ontwerpbureau KADERSTUDIO en het bekroonde WVDM Living Lab van VUB Architectural Engineering, een ontwerp van MAKER architecten.
Van sloop naar grondstofstrategie
De inspiratiedag maakt duidelijk dat circulair bouwen niet start bij het ontwerp, maar bij de sloopfase. Door materialen selectief te demonteren en hun waarde te erkennen, ontstaat een nieuwe benadering van de bouwketen. Initiatieven zoals die van Tracimat tonen hoe een gestructureerde aanpak van sloopbeheer kan leiden tot meetbare circulaire impact. De samenwerking met partners zoals Buildwise en Atelier Circuler onderstreept daarbij het belang van kennisdeling en praktijkgerichte expertise.
Deelname aan de inspiratiedag kost 350 euro (inclusief lunch en catering) en inschrijven kan tot en met 20 april. Voor deze opleiding kan bovendien gebruik worden gemaakt van de KMO-portefeuille. Wie werk wil maken van circulair slopen en bouwen, krijgt hier een unieke kans om kennis te verdiepen en concrete handvatten mee te nemen. Meer info en inschrijven kan via deze link. Schrijf je tijdig in en zet de volgende stap richting een circulaire bouwpraktijk.