Nieuwe thuishaven voor Democo en DMI Vastgoed in Nieuw Zuid in Antwerpen

Zopas openden Democo en DMI een nieuw kantoor in de buurt van het Antwerpse gerechtsgebouw. Het nieuwe kantoor bevindt zich in het appartementsgebouw Nieuw Zuid, een ontwerp van Veelaert Architecten. De inrichting van het bureau was in handen van Bart Bloemen en Sivia Augusti van Deholi, ook een bedrijf van de Democo-groep.
Zopas openden Democo en DMI een nieuw kantoor in de buurt van het Antwerpse gerechtsgebouw. Het nieuwe kantoor bevindt zich in het appartementsgebouw Nieuw Zuid, een ontwerp van Veelaert Architecten. De inrichting van het bureau was in handen van Bart Bloemen en Sivia Augusti van Deholi, ook een bedrijf van de Democo-groep.

In november trok het team van Democo Antwerpen van Willebroek naar de Jan van Gentstraat in Antwerpen. “Door de sterke groei van de vestiging Antwerpen was het kantoor in Willebroek uit zijn voegen gebarsten. Op basis van de orders in portefeuille en de groeiverwachtingen mogen we stellen dat ons team nog verder zal groeien. Bovendien zijn we in Willebroek gestart met een lowbudget-filosofie om projecten te scoren op prijs. Inmiddels is Democo een vaste waarde hier in het Antwerpse en realiseren we ook grote werken. We hadden dus nood aan een representatief kantoorgebouw. Hierbij kwam dan nog eens dat DMI Vastgoed eveneens een Antwerps verhaal startte. In 2013 bouwen we overigens een eerste DMI-project. Kortom, de nood naar uitbreiding en een fysieke verankering in ’t Stad was broodnodig. We zien hier beter wat er leeft en kunnen zo sneller op die kansen inspelen,” vertellen Rudy Adriaenssens en Bart Scholten.


               Het nieuwe kantoor beslaat een oppervlakte van 650m² die de nodige kantoorruimte, vergaderzalen, inkombalie en refter biedt. Bart Bloemen (Deholi) koos in zijn ontwerp voor glazen wanden tussen de verschillende kantoorfuncties. Daardoor genieten de werknemers van privacy, maar is er toch een onderlinge relatie. De rustige strakke kleuren knipogen naar de bedrijfskleuren van Democo. De inrichting is overigens een mooi voorbeeld van de kracht van onze groep. Deholi zorgde samen met DMI voor het design en de kleurkeuze, Democo zorgde voor de uitvoering en coördinatie en Deholi stond in voor het maatwerk.


                 Bart Bloemen en Sivia Augusti sloegen de handen in elkaar voor het ontwerp. Naar eigen zeggen was de uitdaging voor hen de ruimtelijkheid te bewaren ondanks het feit dat er toch wel wat aparte kantoren gevraagd werden. Verder brachten ze strakke lijnen in hun ontwerp. “Het fris wit combineerden we met donkere, warme materialen, waardoor een aangename werksfeer ontstaat. De centrale wand die van de inkom tot de refter loopt, brengt een horizontale belijning in het kantoorconcept. De refter is overigens multifunctioneel: ze kan benut worden als lounge, eetplek of tijdelijke werkplek.”
Het ontwerp resulteert niet alleen in een aangename werkomgeving, maar is ook een waardig naamkaartje om klanten en zakenrelaties te ontvangen.
Architectura had tijdens het feest naar aanleiding van de opening van het nieuwe kantoor een kort gesprek met Bart Bloemen die samen met Sivia Augusti instond voor het ontwerp.


Deel dit artikel:

Met medewerking van

Onze partners