Onlangs werd in Amsterdam de KNOB Stimuleringsprijs uitgereikt aan de Vlaamse ingenieur-architect Hannes Pieters voor zijn masterscriptie over de Koninklijke Bibliotheek van België (promotoren Fredie Floré en Johan Lagae en begeleiders Rika Devos en Javier Gimeno Martinez).
Hannes Pieters studeerde in 2009 met grote onderscheiding af aan de Faculteit ingenieurswetenschappen van de Universiteit Gent en mocht in datzelfde jaar ook al de Vlaamse Scriptieprijs in ontvangst nemen. Zijn masterscriptie werpt een licht op de Koninklijke Bibliotheek als een project van nationale representatie en heeft aandacht voor verschillende schaalniveau’s: van de stedelijke context van Brussel tot de interieurinrichting van de Kunstwerkstede De Coene.
De jury over de afstudeerscriptie van Pieters: ‘Zijn veelomvattende en gestructureerde onderzoek sluit zowel aan bij het actuele internationale debat over ‘monumentaal modernisme’ als dat over 'uitdrukking van de identiteit.’
De KNOB Stimuleringsprijs gaat uit van de K.N.O.B. en werd in het leven geroepen om beginnende onderzoekers op het gebied van cultuurhistorisch en archeologisch erfgoed in Vlaanderen en Nederland een podium te bieden.
De inzendingen die meedongen naar de prijs liepen uiteen van restauratie- en transformatievoorstellen voor historische monumenten tot monografieën over architecten en bouwwerken. De jury bestond uit prof.dr. K.A. Ottenheym, dr. M.T.A. van Thoor en prof.dr. D.J. de Vries. Aan de prijs is een zilveren penning en een geldbedrag van 1.000 euro verbonden.
Deel dit artikel:
Deel deze content
Nieuwsbrief
Meteen op de hoogte van het laatste architectuurnieuws?
De Architectura-nieuwsbrief biedt een boeiende mix van actualiteit, projectbeschrijvingen, opiniestukken, productinnovaties, info over evenementen, maar video's, podcasts en zoveel meer.
Schrijf je nu in en ontvang onze wekelijkse nieuwsbrieven in jouw mailbox.