Contactformulier

CPE

Duurzame en esthetisch hoogwaardige dakrenovatie bij Pairi Daiza

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

Pairi Daiza heeft Tectum Group aangesteld voor de dakrenovatie van het Izba restaurant. De bestaande houten dakbedekking was dringend aan vervanging toe. In plaats van opnieuw hout te gebruiken, is gekozen voor een duurzame en esthetisch hoogwaardige oplossing: een zinken dakbedekking. Dit zorgt niet alleen voor een langere levensduur, maar draagt ook bij aan een strakke en authentieke uitstraling die perfect past bij de architectuur van het gebouw. 

Zinken dak geeft karakter aan het Izba restaurant

De dakrenovatie van het Izba restaurant ging van start met het verwijderen van de oude houten dakbedekking. Op het hoofddak bracht Tectum Group een stevige houtvezelplaat van 22 mm aan, gevolgd door een dampopen folie. Om een optimale ventilatie te verzekeren, werd een CLS-regelwerk geplaatst, waarop vervolgens de houten bebording werd gemonteerd. Deze technische opbouw garandeert een stabiele basis voor de afwerking met zinken dakpanelen.

De keuze voor zink is zowel functioneel als esthetisch. Het materiaal staat bekend om zijn lange levensduur en lage onderhoudsvereisten, en geeft bovendien een tijdloze uitstraling die perfect past bij het architecturale karakter van het gebouw.

Renovatie in fases

De werkzaamheden verlopen gefaseerd. Het lager gelegen hoofddak is inmiddels afgewerkt tot en met de bebording en staat klaar voor de montage van de zinken panelen. Tegelijkertijd zijn de dakwerkers van Tectum Group gestart met de renovatie van de torens. Hierbij wordt systematisch van boven naar beneden gewerkt, beginnend bij de bovenste ring van de dakconstructie.

Hoewel de renovatie nog in volle gang is, verloopt het project volgens de geplande timing. Tegen de zomer zal het Izba restaurant beschikken over een volledig vernieuwd, robuust en stijlvol dak dat naadloos aansluit bij de unieke uitstraling van Pairi Daiza.

Bron Tectum Group

  • Deel dit artikel

Onze partners