Drie manieren om reststoffen ecologisch in te zetten
- Niels Rouvrois
- 11 maart 2021
- Laatste update: 22 januari 2025
Dagelijks verbruiken we enorme hoeveelheden stof en leder in onze stoffenproductie. Maar wat met overtollig stof op de rol? Of wat met onaangeroerd stof op de snijtafel? Drisag laat deze reststoffen niet verloren gaan.
Drisag: “Alles begint in ons productie-atelier te Herentals. Het CNC-snijmachine waarmee we onze stoffen snijden, zorgt ervoor dat we zo min mogelijk snijverlies hebben. Het berekent steeds de juiste positie van de patronen op de rol stof. Zo komen we op een snijverlies van slechts 2% tot een maximum 14%. Dit varieert uiteraard per product. Deze reststoffen worden gesorteerd per kleur door middel van 5 categorieën. Maar wat doen we nu met deze overschot aan reststoffen?”
Dossiers
Architectura nieuwsbrief
Meteen op de hoogte van het laatste architectuurnieuws?
De Architectura-nieuwsbrief biedt een boeiende mix van actualiteit, projectbeschrijvingen, opiniestukken, productinnovaties, info over evenementen, maar video's, podcasts en zoveel meer.
Schrijf je nu in en ontvang onze wekelijkse nieuwsbrieven in jouw mailbox.
AbonnerenMeest recent
-
Carmody Groarke, ATAMA en RE-ST voltooien Design Museum Gent met nieuwe vleugel als schakel tussen museum en stad
-
Helsinki door de ogen van de architect: van Aalto tot hedendaagse Finse architectuur
-
Renovatie van complex crematoriumdak met Resitrix EPDM maakt weg vrij voor zonnepanelen
-
Van tandartsenpraktijk tot schoolcampus: dit zijn de winnaars van de National Gypsum Trophy 2026
-
Ritmische prefabbetongevel siert prestigieus viersterrenhotel
-
Ontwerpen voor decennia: welk hout kies je voor buiten?
-
Akoestiek op maat: modulaire regiecellen voor Campus Galileo
-
Historische ramen renoveren met vacuümglas: FINEO demonstreert mogelijkheden op glasstec 2026
-
Hoe zien de scholen van morgen eruit?
-
Cultuurcentrum De Faar kiest voor toegankelijke inkom zonder in te boeten aan comfort